KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17372028

nr 1737 2028

Onni Oja

(1909-2004), Finland

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 43x50 cm, yttermått inklusive ram: ca 47x54 cm

Onni Oja, finländsk målare född i Keuru 1909, död i Helsingfors 2004.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 3 november 2025
kl 18:42:38

2/11 18:09:30 1      Vinnande bud

Onni Oja

Läs mer om Onni Oja